Granül İmalatı ve Satışı

Fabrikalardan toplanılan, Kulanım ömrünü tamamlamış, defolu veya temiz kulanım atığı Alçak yoğunluklu (LDPE) Polietilen (Pe) atıklar büyük bir özenle ile ayıklama ve ayrıştırması sonrası extruder makinasında işlenilerek granül haline gelmektedir. Firmamız üretimini yaptığı plastik granül ürünlerin imalat ve satışı yapılmaktadır.

Firmamızda toplama atık kullanımı minimum seviyededir, ürettiğimiz plastik granül ürünler F2, G3, i20, vb kullanım hatası (defolu) atıklarından ve temiz fabrika atıklardan üretilir. Üretilen plastik granüller, kuru ve nemsiz stoklama alanımızda muhafaza edilir.

Firmamız Çimen Plastik istenilen renkte, istenilen mukavemette, istenilen ısı geçirmezliğinde, istenilen esneklikte granül hammadde imalatı ve satışı yapmaktadır.

Plastik sektörünün 2013 yılındaki ihracatı 12 milyarı bulurken üretimin en büyük payını plastik geri dönüşüm oluşturmaktadır. Plastik geri dönüşüm maddeleri jelatin, poşetler, yıkanmış çuvallar gibi ürünlerden oluşmaktadır plastik hurda alımı sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Demircan Plastik olarak imalatını yaptığımız granül imalatının büyük bir bölümünü Polipropilen (PP) oluşturmaktadır. İmal edilen plastik granül maddeleri otomotiv, beyaz eşya, inşaat, PVC doğrama sektörleri tarafından yoğun bir şeklinde ihtiyaç duyulmaktadır.

Granül imalatı nasıl yapılır?

Hurda olarak alınan plastik maddeler öncelikle çapak haline getirilmekledir.  Daha sonra plastik hammadde ilave edildikten sonra makine aracılığı ile çapaklar eritilip granül şeklinde tekrardan geri dönüşümü sağlanır.

Plastik geri dönüşüm ne işe yarar?

Plastik imalatı hammaddesi petrolden imal edilmektedir. Petrol ürünleri doğada yok olma süreleri çok uzun olduğu için zaman içerisinde geri dönüşüm ihtiyacı duyulmaktadır. Geri dönüşümün en büyük avantajı çevreye verdiği katkıdır. Ayrıca geri dönüşüm ile plastik hammadde üretiminden daha ekonomiktir. Bu yüzden plastik geri dönüşüm sektörü hızlı bir şekilde büyümektedir.

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.